was- en spoelplaats om erfafspoeling te verminderen

Dinsdag 4 november 2025 - 20.00 - 21.30 uur

Alles wat je moet weten voor een toekomstbestendige was- en spoelplaats

Locatie: Raadhuisstraat 35, 9988 RE Usquert

Met een was- en spoelplaats op je erf voorkom je vervuiling van het oppervlakte- en grondwater met gewasbeschermingsmiddelen en meststoffen. De investering die je doet, betaalt zich uit in een toekomstbestendig en maatschappelijk verantwoord bedrijf. Maar welke mogelijkheden zijn er bij het realiseren van een was- en spoelplaats voor machines met GBM? En hoe vraag je subsidie aan? Dat vertellen we je tijdens deze informatieavond op dinsdag 4 november in Usquert.

Na deze avond ken je:

  • de subsidiemogelijkheden en vereisten voor een was- en spoelplaats binnen waterschap Noorderzijlvest
  • wetgeving rondom was- en spoelplaatsen voor machine met GBM
  • emissiesroutes op het bedrijf die je kunt aanpakken met een was- en spoelplaats
  • voorbeelden van verschillende was- en spoelplaatsen voor machines met GBM en zuiveringssystemen
  • ervaringen van andere ondernemers bij de aanleg van een was- en spoelplaats
  • de (technische) tips om een was- en spoelplaats te realiseren geschikt voor jouw bedrijf

Akkerbouwer en tevens DAW demobedrijf Reinder Hogenhout deelt tijdens deze informatiebijeenkomst op 4 november zijn ervaringen met de realisatie van een was- en spoelplaats. Reinder zal aan de hand van foto’s vertellen hoe ze de was- en spoelplaats hebben aangelegd, wat zijn ervaringen zijn en hoe het gebruik in de praktijk is. Waarom koos hij voor voor deze variant? Hij deelt ook wat het hem oplevert en wat hij een volgende keer anders zou doen. Maak gebruik van zijn ervaringen! Natuurlijk kun je hem ook je vragen stellen.

Martin Geerdsema (handhaver waterschap Noorderzijlvest) vertelt waarop de was- en spoelplaatsen in Noorderzijlvest beoordeeld worden en laat verschillende praktijkvoorbeelden zien. Ook vertelt hij een en ander over de wetgeving rondom was- en spoelplaatsen.

Meer over de subsidieregeling

Praktische informatie

Datum: 4 november 2025
Tijd: 20.00 – 21.30 uur
Locatie: Café Op ’t Houkje, Raadhuisstraat 35, 9988 RE Usquert
Contact: Projectleider Minou Hegge, mhegge@ltonoord.nl

Graag aanmelden via onderstaand formulier zodat we genoeg zitplaatsen en koffie kunnen regelen.

Meld je aan voor deze activiteit

Dit veld is bedoeld voor validatiedoeleinden en moet niet worden gewijzigd.
Naam*
Ik wil me graag aanmelden voor*

Gerelateerde demobedrijven