Op vrijdag 22 mei 2026 vindt in Barneveld de Dag van de RENURE plaats: een inspirerende en praktische dag rondom de toekomst van meststoffen. Tijdens deze bijeenkomst staat de rol van RENURE-meststoffen centraal in het licht van actuele uitdagingen zoals de stikstofcrisis, kunstmestprijzen en veranderende regelgeving.
Voor wie?
Agrarisch ondernemers, erfbetreders, adviseurs, beleidsmedewerkers en andere geïnteresseerden in duurzame landbouw.
Programma
- 10.00 uur – Opening
Door Niels Wassenaar (LTO Gelderse Vallei), met aandacht voor de rol van RENURE binnen de huidige landbouwtransities. - Demonstraties en praktijkvoorbeelden
Doorlopend op het terrein: toepassingen van RENURE in de praktijk. - 13.30 – 14.30 uur – Seminar
Thema: Toekomstbestendige landbouw = kunstmestvrije landbouw:- Toelichting op het lopende overleg over “Toekomstbestendige landbouw”
- Jan Roefs (NCM, wetgeving RENURE)
- Herre Bartlema (doelsturing met RENURE)
- Jan van den Berg (praktijkervaringen)
- 14.30 – 17.00 uur – Workshops en vervolgdemonstraties
- 17.00 uur – Afsluiting
Locatie
Scherpenzeelseweg 89, 3772 MD Barneveld
Waarom deelnemen?
Deze dag biedt concrete handvatten en inzichten voor boeren en adviseurs die willen werken aan een toekomstbestendige, natuurinclusieve landbouw met minder afhankelijkheid van kunstmest.
De rol van het DAW
Deze bijeenkomst wordt georganiseerd vanuit het project “Gelderse Vallei Kunstmestvrij“. Het DAW Impuls-project Samen leren, samen onderzoeken in Vallei en Veluwe, biedt een financiële bijdrage naar het onderzoek op een paar proefvelden binnen dit project.




